Суддя Мовчан Н.В. Конгломерат дурнуватості і безграмотності
31.10.2019 року, через приймальну ГПД НАБУ, особа 1 подав на ім’я керівника ГПД НАБУ Калужинського А.В. клопотання за вих. № 3473/31 про виконання вимог ухвали Вищого антикорупційного суду у судовій справі № 910/385/19 від 27.09.2019 року: про надання витягів з ЄРДР і пам’яток про процесуальні права і обов’язки потерпілого у кримінальному провадженні.
Однак, в порушення п.2 ст.55 КПК України, станом на 08.11.2019 року особі 1 так і не було надано Пам’ятки про процесуальні права та обов’язки потерпілого, а також витягів з ЄРДР.
В статті 57 Конституції України зазначено таке: «Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов’язки громадян, мають бути доведені до відома населення у порядку, встановленому законом. Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов’язки громадян, не доведені до відома населення у порядку, встановленому законом, є нечинними».
Відповідно до Рекомендації 8 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам щодо допомоги потерпілим від злочинів від 14.06.2006 року під поняттям “потерпілий” слід розуміти фізичну особу, що зазнала шкоди, включаючи фізичні ушкодження або психічні травми, душевні страждання або економічні втрати, спричинені діями або бездіяльністю, які є порушенням норм кримінального права держав-членів. У належних випадках термін “потерпілий” також охоплює найближчих членів сім’ї або утриманців прямо постраждалої особи (п. 1.1).
Процесуального статусу потерпілого особа набуває: з моменту подання заяви про вчинення щодо неї кримінального правопорушення до слідчого, прокурора.
У відповідності до ч.1 ст.214 КПК України, «…при прийнятті заяви про вчинення кримінального правопорушення, слідчий або прокурор вносить відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань і розпочинає розслідування, вручивши потерпілому Пам’ятку про його процесуальні права та обов’язки. Відповідно ч.1, 2 ст.55 КПК, законодавець констатує:
«1. Потерпілим у кримінальному провадженні може бути фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди…
2. Права і обов’язки потерпілого виникають в особи з моменту подання заяви про вчинення щодо неї кримінального правопорушення… Потерпілому вручається пам’ятка про процесуальні права та обов’язки особою, яка прийняла заяву про вчинення кримінального правопорушення».
У своїй заяві за вих.№ 3380/24 від 24.09.2019 року про вчинене кримінальне правопорушення особа 1 вказував, що вона подається в порядку ст.55 КПК України. Крім того, в даній заяві особа 1 зазначав, що «…Діями Язиджи Ісмет і Аревшатян А.С. було заподіяно… (зазначення ПІП особи 1) матеріальну шкоду на суму 800 000,00 грн. (вісімсот тисяч) гривень, а моральної (по проф. Ерделевському) – ще на 200 000 (двісті тисяч) грн., разом на 1000000,00 (один мільйон) грн.
Отже, при прийомі від особи 1 заяви за вих.№ 3380/24 від 24.09.2019 року керівник ГПД НАБУ або уповноважений детектив мусив негайно вручити особі 1 Пам’ятку про процесуальні права та обов’язки потерпілого у кримінальному провадження, чого досі не зробив.
Винесення слідчим постанови про визнання особи потерпілим КПК не передбачає. Водночас, у п.1 ч.2 ст.56 КПК наголошується, що потерпілий має право «на негайне прийняття і реєстрацію заяви про кримінальне правопорушення, визнання його потерпілим».
27.09.2019 року, ухвалою у судовій справі № 910/385/19 слідчим суддею Вищого антикорупційного суду було зобов’язано уповноваженого детектива вручити особі 1 витяги з ЄРДР, чого останній досі не зробив. Тобто, детектив досі не скорився положенню ст.534 Кримінально процесуальному Кодексу України, адже продовжує не виконувати вимоги Ухвали суду за № 910/385/19 від 27.09.2019 року та перевищувати свої повноваження, вчиняючи злочин, що передбачений ст.382 КПК України.
Крім того, керівник ГПД Національного антикорупційного бюро України Калужинський А.В. досі не виконав вимог Ухвали слідчого судді у справі № 910/385/19 від 27.09.2019 року, адже взамін вказаної у заяві кваліфікації вчиненого злочину (ст.364-1, ч.2 ст. 191, ст.356, ч.2 ст.366, ч.2 ст.190, ч.1 ст.185, ч.1 ст.111, ст.170, ч.2 ст.15, ч.4 ст.27 КК України) лише вніс до ЄРДР ч.2 ст.190 КК України, тим самим послабивши кримінальну відповідальність фігуранта за вчинені ним злочини.
Наказом за № 139 ГПУ частиною 3 передбачено (Облік кримінальних проваджень) розділу II (Порядок формування та ведення реєстру), в пункті 1 таке (Цитата):
1. «1. Облік кримінальних проваджень під час досудового розслідування здійснюється шляхом внесення до Реєстру відомостей щодо руху кримінальних проваджень, а саме про:
– кримінальне правопорушення та номер кримінального провадження;
– передачу кримінального провадження чи матеріалів за підслідністю (ч.7 ст.214, ст.216 КПК України) або за місцем проведення досудового розслідування (ст.218 КПК України);
– об’єднання матеріалів досудових розслідувань (ч.1 ст.217 КПК України), при цьому об’єднаному кримінальному провадженню присвоюється номер раніше розпочатого провадження;
– виділення досудового розслідування в окреме провадження, якому присвоюється новий номер;
– прийняття кримінального провадження для проведення досудового розслідування;
– закінчення досудового розслідування (ст.283 КПК України);
– зупинення досудового розслідування (ст.280 КПК України);
– продовження строку досудового розслідування (ст.219, 294 КПК України);
– доручення прокурором здійснення досудового розслідування іншому органу досудового розслідування, – у тому числі слідчому підрозділу вищого рівня в межах одного органу (ч.5 ст.36 КПК);
– відновлення досудового розслідування;
– відкриття матеріалів досудового розслідування іншій стороні (ст.290 КПК України);
– повернення судом клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності прокурору в порядку, передбаченому ч.4 ст.288 КПК України;
– повернення судом кримінального провадження у порядку, передбаченому ч.3 ст.289, п. 1 ч.3 ст.314, п.2 ч.2 ст.407 КПК України;
– повернення обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру прокурору в порядку, передбаченому п.3 ч.3 ст.314 КПК України.
2. У разі повернення матеріалів кримінального провадження судом на підставі ч.4 ст.288, ч.3 ст.289, п.1 та п.3 ч.3 ст.314, ст.407 КПК України відомості до Реєстру вносить прокурор, який здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням.
3. Кримінальні провадження, що надходять для проведення досудового розслідування з органів прокуратури до органу досудового розслідування або з органів досудового розслідування до іншого органу досудового розслідування, а також провадження, що надійшли з одного району (міста) в інший район (місто), удруге не обліковуються і закінчуються провадженням за номером первинної реєстрації. При прийнятті рішення про передачу кримінального провадження за підслідністю відомості до Реєстру вносяться одночасно з направленням до органу досудового розслідування матеріалів кримінального провадження».
У відповідності до статті 129-1 Конституції України (Суд ухвалює рішення іменем України.
Судове рішення є обов’язковим до виконання), держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Пунктом 9 ч.2 ст.129 Конституції України передбачено одну з основних засад судочинства — обов’язковість рішень суду. Виконання будь-якого судового рішення є невід’ємною стадією процесу правосуддя. Тому при вирішенні спору про відповідальність держави за невиконання судового рішення суд повинен з’ясувати причини такого невиконання та визначити державний орган, з вини якого це сталося. При цьому необхідно мати на увазі, що Європейський суд з прав людини у рішенні, ухваленому 07.05.2002 року у справі «Бурдов проти Росії», наголосив, що для держави є неприпустимим виправдання неможливості виконання судового рішення відсутністю належного фінансування, некомпетентність слідчого чи через бездіяльність керівника органу досудового розслідування.
У відповідності до Узагальнення про практику розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність органів досудового розслідування або прокурора під час досудового розслідування Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ 12.01.17 року пояснив:
«…Однак у наведеному випадку слідчий суддя не врахував, що предметом оскарження є не лише відмова у визнанні потерпілим, а й бездіяльність, яка полягає у невчиненні процесуальних дій.
У свою чергу, в судовій практиці є випадки, коли особа звертається до слідчого судді зі скаргою не на бездіяльність, яка полягає у невизнанні потерпілим, а на бездіяльність, яка виявилась у неврученні пам’ятки про права потерпілого. Так, слідчий суддя Самарського районного суду м.Дніпропетровська ухвалою від 22.07.2015 задовольнив скаргу на бездіяльність щодо невручення пам’ятки про процесуальні права та обов’язки потерпілого. Згідно зі встановленими обставинами особа звернулась до слідчого із заявою про визнання її потерпілою, однак, всупереч ст.55 КПК, на момент розгляду скарги слідчим не було виконано вимог ч. 2 ст.55 КПК, відповідно до якої потерпілому вручається пам’ятка про процесуальні права та обов’язки особою, яка прийняла заяву про вчинення кримінального правопорушення. Мотивуючи прийняте рішення, слідчий суддя зазначив, що відповідно до ст.55 КПК, вбачається, що обов’язок органів, які здійснюють кримінальне провадження, виносити постанову є лише у випадку відмови особі про визнання її потерпілою, а при задоволенні такої заяви не є обов’язковим. Таким чином, неповідомлення скаржника щодо невизнання його потерпілим дає підстави вважати, що органи досудового слідства його заяву прийняли та задовольнили, визнавши його потерпілим у кримінальному провадженні N 12012040700000143 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.382 КК України. Як у матеріалах справи, так і в матеріалах досудового розслідування відсутня постанова про відмову ОСОБА_2 у визнанні її потерпілою. Також відсутні відомості щодо роз’яснення потерпілому його прав та обов’язків. Встановлено, що потерпіла особа вважає, що їй завдано моральну шкоду, а тому вона має право знати про свої права та обов’язки в рамках цього кримінального провадження. Необхідно зазначити, що досудове слідство у цій кримінальній справі відкрито ще у 2012 році і на сьогодні не закінчено, що є порушенням розумності строків виконання процесуальних дій, передбачених ст.28 КПК України. Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що вимоги скаржника є законними та обґрунтованими, у зв’язку з чим підлягають задоволенню в повному обсязі».
У контексті наведеного слід зазначити, що КПК не передбачає обов’язку посадових осіб органів досудового розслідування приймати процесуальне рішення про визнання особи потерпілою, оскільки згідно з ч.2 ст.55 КПК права та обов’язки потерпілого виникають в особи з моменту подання заяви про вчинення щодо неї кримінального правопорушення.
Отже, з цього моменту така особа, за відсутності постанови про відмову у визнанні потерпілим, відповідно до ст.220 КПК може вносити клопотання про вчинення процесуальних дій, які мають бути розглянуті, зокрема і щодо такої процесуальної дії, як вручення повідомлення про процесуальні права та обов’язки. Враховуючи наведене, правильною є практика слідчих суддів, які відмовляють у відкритті провадження за скаргами, зумовленими бездіяльністю щодо визнання потерпілим, оскільки КПК не зобов’язує вчиняти такі дії слідчого чи прокурора. Водночас слід зазначити, що потерпілий може звертатись з іншими клопотаннями, пов’язаними з його статусом, до слідчого та прокурора, бездіяльність щодо реагування на які є предметом оскарження відповідно до п.1 ч.1 ст.303 КПК України».
З норм ст.26 КПК випливає, що сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом. Слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень.
08.11.2019 року, на підставі усього вищенаписаного, особа 1 подав через канцелярію Вищого антикорупційного суду скаргу за вих. № 3494/08 на бездіяльність керівника ГПД НАБУ Калужинського А.В. В якості обгрунтування своїх доводів особа 1 в додатку до своєї скарги за вих. № 3494/08 від 08.11.2019 року надав копії таких документів: “копію клопотання за вих. № 3473/31 від 31.10.2019 року, один аркуш; копію листа за вих. № 0423-188/33976 від 04.10.2019 року детектива Цивінського О.І. про часткове внесення до ЄРДР відомостей про вчинення злочину за ч.2 ст.190 КК України, один аркуш; копію конверту, в якому був лист від детектива Цивінського О.І., один аркуш; копію заяви за вих. № 3380/24 від 24.09.2019 року про вчинене кримінальне правопорушення, шість аркушів; копію Ухвали у судовій справі № 910/385/19 від 27.09.2019 року, три аркуші; копію Ухвали Апеляційного суду м.Києва у провадженні № 11-сс/796/1054/2018 від 06.02.2018 року, два аркуші; копію Ухвали апеляційного суду м.Києва у провадженні № 11-сс/796/1527/2018 від 13.03.2018 року, два аркуші; копію Ухвали апеляційної палати Вищого антикорупційного суду у судовій справі № 910/378/19 від 03.10.2019 року, один аркуш; копію Ухвали апеляційної палати Вищого антикорупційного суду у судовій справі № 910/378/19 від 03.10.2019 року, один аркуш; копію ухвали Шевченківського районного суду м.Києва у справі № 761/15640/19 від 18.04.2019 року, один аркуш; копію ухвали Шевченківського районного суду м.Києва у справі № 761/15644/19 від 22.04.2019 року, два аркуші; фотокопії Узагальнення про практику розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність органів досудового розслідування або прокурора під час досудового розслідування Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (Лист від 12.01.2017 № 9-49/0/4-17), два аркуші”.
У відповідності до вимог ст.35 КПК України, автоматизованою системою документообігу Вищого антикорупційного суду, судова справа за № 991/1582/19 була розподіленою на слідчого суддю Мовчан Н.В. 12.11.2019 року відбулося засідання у судовій справі № 991/1582/19 на бездіяльність керівника ГПД НАБУ під головуванням слідчого судді Вищого антикорупційного суду Мовчан Н.В., за результатами якого дана суддя вчинила низку кримінальних і дисциплінарно караємих дій:
— не викликала у дане судове засідання суб’єкта оскарження — керівника ГПД НАБУ Калужинського А.В.;
— викликала у засідання “уповноважену” особу НАБУ, про призначення якого у справі суду не було доказів;
— розглядала судову справу за відсутності суб’єкта оскарження — керівника ГПД НАБУ Калужинського А.В.;
— перевищила службові повноваження, адже протиправно вирішувала ті питання, які законом віднесені до повноважень органу досудового розслідування (детектива, процесуального прокурора);
— стверджувала обставини справи, не маючи на те жодних підстав, доказів і повноважень;
— вийшла за межі своїх повноважень, адже взамін розгляду скарги за вих. № 3494/08 від 08.11.2019 року вдалася до протиправного розгляду заяви за вих. № 3380/24 від 24.09.2019 року про вчинення кримінального правопорушення по суті справи;
— постановила неправосудне рішення (відмовила у задоволенні скарги на бездіяльність керівника ГПД НАБУ, яке суперечить ст.21, 534, 535 КПК України, ст.129, 129-1 Конституції України, Наказами ГПУ за № 125 і 139, а також Узагальненню про практику розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність органів досудового розслідування або прокурора під час досудового розслідування Вищого спеціалізованого суду України з розгляду Цивільних і кримінальних справ (Лист від 12.01.17 № 9-49/0/4-17);
— порушила вимоги Наказу Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 року № 174 “Про затвердження Інструкції з діловодства в місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ”, адже свою неправосудну ухвалу не зшила, не зазначила дати набрання законної сули ухвали, а також місця збереження її оригіналу;
— вчинила службове підроблення, так як свою відмову у задоволенні скарги мотивує лише допущеною опискою в мотивувальній частині ухвали, чого на розгляд суду особою 1 не виносилося;
— вчинила службове підроблення, адже стверджує в своїй неправосудній ухвалі що скаржником не надано “належних доказів”, що не відповідає дійсності (виходячи з доданих у додатку до поданої скарги копій належним чином завірених документів);
— перевищила власні повноваження, адже відмовила у задоволенні скарги в тій частині, яка була суддею підтверджена: що відомості до ЄРДР все-таки були внесеними за ч.2 ст.190 КК України. Останнє вимагало від детектива, в межах даної статті, надання особі 1 витягу з ЄРДР та Пам’ятки про процесуальні права і обов’язки потерпілого, а від даної судді – зобов’язання керівника ГПД НАБУ вчинити цю дію;
— не скорилася вимогам ст.21, 534, 535 КПК України, ст.129, 129-1 Конституції України, Наказами ГПУ за № 125 і 139, а також Узагальненню про практику розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність органів досудового розслідування або прокурора під час досудового розслідування Вищого спеціалізованого суду України з розгляду Цивільних і кримінальних справ (Лист від 12.01.17 № 9-49/0/4-17);
— приховала від дослідження і надання правової оцінки тому факту, що слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Михайленко В.В. відмовила особі 1 у задоволенні заяви про виправлення описки в описовій частині ухвали в судовій справі № 910/385/19 від 15.11.2019 року;
— приховала від належного дослідження і надання правової оцінки тому факту, що резулятивна частина ухвали № 910/385/19 від 27.09.2019 року містить відомості про вихідний номер заяви, яка дещо згодом стала підставою для внесення детективом ГПД НАБУ часткових відомостей до ЄРДР, котрий співпадає із вихідним номером заяви, копія якої була надана в додатку до скарги;
— приховала від належного дослідження і надання правової оцінки тому факту, що резулятивна частина ухвали № 910/385/19 від 27.09.2019 року містить відомості про вихідний номер заяви, яка дещо згодом стала підставою для внесення детективом ГПД НАБУ часткових відомостей до ЄРДР, котрий співпадає із вихідним номером заяви, який був зазначеним детективом ГПД НАБУ Цивінським О.І. у його листі за вих. № 0423-188/33976 від 04.10.2019 року про часткове внесення до ЄРДР відомостей про вчинення злочину за ч.2 ст.190 КК України та копію якого особа 1 надавав у додатку до скарги;
— стверджувала обставини справи, не маючи на те жодних підстав і доказів;
— зумисно перешкодила громадській діяльності особи 1;
— грубо і повторно порушила присягу судді.
Крім цього слід озвучити, що станом на 31.12.2019 року суддя Вищого антикорупційного суду Мовчан Наталія Володимирівна винесла підряд 17 (сімнадцять) неправосудних ухвал, якими з однієї сторони повністю нівелювала надзвичайно вагомі досягнення громадської організації, а з іншої – зумисно перешкодила наповненню державної скарбниці на сотні мільйонів гривень, тим самим суттєво послабивши боєздатність наших військ (військової компанії на сході України) та добробут соціально незахищених верств населення (починаючи від будинків дитини до інтернатів, одиноких, інвалідів, пенсіонерів, ветеранів війни та чорнобильців, перестарілих осіб та осіб, оплата праці яких напряму залежить від наповнення державного бюджету: учні ПТУ та технікумів, студенти, вчителі, бібліотекарі, викладачі державних навчальних закладів, медичні працівники комунальних закладів, прибиральники державних установ, держслужбовці тощо).
Бездарність і явна неадекватність слідчого судді Вищого антикорупційного суду Мовчан Наталії Володимирівни, за результатами якого дана суддя вчинила низку кримінальних і дисциплінарно караємих дій підкреслюється рішеннями № 11-п/4911/15/19 від 19.09.2019 року та № 11-сс/991/28/19 від 04.10.2019 року колегії суддів з розгляду кримінальних справ Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, яким було скасовано ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду Мовчан Н.В. у судовій справі № 760/23927/19 від 19.09.2019 року та № 760/19691/19 від 04.10.2019 року та зобов’язано Вищий антикорупційний суд виконати вимоги ст.306, 307 КПК України.
При чому, головним приводом для скасування цих ухвал слідчого судді Вищого антикорупційного суду Мовчан Н.В. стало те, що суддя Мовчан Н.В. перевищила свої владні повноваження та не виконала імперативні вимоги ч.1, 4, 5 ст.214 КПК України. А саме, як зазначає Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду, що є неприпустимим розгляд слідчим суддею першої інстанції заяви про вчинення правопорушення по суті справи, “…а лише вузьконаправлено з’ясовувати обставини: чи було внесено до ЄРДР відомості заяви про вчинення кримінального правопорушення чи ні”.
Також, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду категорично не поділяє думку слідчого судді Вищого антикорупційного суду Мовчан Н.В. стосовно з’ясовування нею наявності підстав для внесення до ЄРДР відомостей поданої заяви (повідомлення) про вчинення кримінального правопорушення, так як цього новий Кодекс уже не передбачає, а натомість передбачається обов’язковість проведення досудового розслідування по кожній із таких заяв, навіть за відсутності ознак вчиненого злочину.
Якщо врахувати той факт, що суддя Мовчан Н.В., ознайомившись із копіями вказаних вище апеляційних ухвал, якими були скасовані її ухвали, продовжувала і надалі виносити подібні неправосудні ухвали, то останнє мимоволі наштовхує на думку про те, що даний суддя явно хворіє на розлади психіки, адже будучи нормальним суддею остання не вдалася б до повторних помилок, які напередодні були виправленими апеляційною інстанцією і які автоматично стали приводом для звернення особи 1 до ВПР і правоохоронних органів із усіма витікаючими для неї наслідками.
При чому слід окремо зазначити, що Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду категорично не поділяє думку слідчих суддів Вищого антикорупційного суду щодо допустимості розгляду слідчим суддею першої інстанції заяви про вчинення кримінального правопорушення по суті справи, а лише “…вузьконаправлено з’ясовувати обставини: чи було внесено до ЄРДР відомості заяви про вчинення кримінального правопорушення чи ні”. Також, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду категорично не поділяє думку слідчих суддів Вищого антикорупційного суду стосовно з’ясовування ними наявності підстав для внесення до ЄРДР відомостей поданої заяви (повідомлення) про вчинення кримінального правопорушення, так як цього новий Кодекс уже не передбачає, а натомість передбачає обов’язковість проведення досудового розслідування по кожній із таких заяв, навіть за повної відсутності в них ознак вчиненого злочину.
Усе вищенаписане підкреслює відсутність чіткої правової позиції у слідчого судді Вищого антикорупційного суду Мовчан Н.В., а також того, що вкладається в поняття субординації (виконуваності рішень апеляційної інстанції), психічної здоровості, лояльності до закону, адекватності, порядності, компетентності, етиці тощо. Однак, якщо слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Мовчан Н.В. постійно перевищує свої владні повноваження та своїми неправосудними рішеннями шкодить державі і народу України, то напевне уже є підстави для її звільненні з роботи (позбавленні повноважень) та якнайскорішому притягненні її до кримінальної відповідальності або до примусового психіатричного лікування.
Статтею 214 КПК України (Початок досудового розслідування) передбачено таке:
“1. Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.
2. Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення затверджуються Генеральною прокуратурою України за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, Національним антикорупційним бюро України, органом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства.
3. Здійснення досудового розслідування до внесення відомостей до реєстру або без такого внесення не допускається і тягне за собою відповідальність, встановлену законом. Огляд місця події у невідкладних випадках може бути проведений до внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що здійснюється негайно після завершення огляду. У разі виявлення ознак кримінального правопорушення на морському чи річковому судні, що перебуває за межами України, досудове розслідування розпочинається негайно; відомості про нього вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань при першій можливості.
4. Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов’язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
5. До Єдиного реєстру досудових розслідувань вносяться відомості про:
1) дату надходження заяви, повідомлення про кримінальне правопорушення або виявлення з іншого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення;
2) прізвище, ім’я, по батькові (найменування) потерпілого або заявника;
3) інше джерело, з якого виявлені обставини, що можуть свідчити про вчинення правопорушення;
4) короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлених з іншого джерела…”.
У відповідності до ст.26 КПК України (Диспозитивність) законодавцем передбачається таке:
“1.Сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом. 3. Слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом”.
В статті 306 КПК України (Порядок розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора під час досудового розслідування) зазначається:
«2.Скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування розглядаються не пізніше сімдесяти двох годин з моменту надходження відповідної скарги, крім скарг на рішення про закриття кримінального провадження, які розглядаються не пізніше п’яти днів з моменту надходження скарги. 3.Розгляд скарг на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування здійснюється за обов’язкової участі особи, яка подала скаргу, чи її захисника, представника та слідчого чи прокурора, рішення, дії чи бездіяльність яких оскаржується. Відсутність належним чином повідомленого слідчого (детектива) чи прокурора не є перешкодою для розгляду скарги».
У відповідності до ч.1 ст.7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (Право на справедливий суд) «Кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним відповідно до закону».
Право на справедливий судовий розгляд також закріплено Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод (ч.1 ст.6 Конвенції.
У доктрині Європейського суду з прав людини та його практиці «право на суд» охоплює три основні елементи:
1) наявність «суду», який встановлений відповідно до закону і відповідає вимогам незалежності і неупередженості;
2) наявність у суду достатньої компетенції для вирішення всіх аспектів спору чи обвинувачення, до яких застосовується ст.6 Конвенції;
3) особа повинна мати доступ до такого суду.
Відповідно до ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» за №3477-IV від 23.02.2016 року, із змінами, суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Європейського Суду як джерело права. У відповідності до ст.68 Конституції України, кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції та законів України, не посягати на права і свободи інших людей. У відповідності до ст.64 Конституції України (Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.
Отож, хіба не за ці стандарти міжнародного і вітчизняного права щодня і на протязі майже п’яти років гинуть в АТО найперспективніша, найсвідоміша і найпатріотичніша молодь України? Суддя Мовчан Н.В. явно через свою нахабність, бездарність, протиправність, неадекватність і продажність напевно забула про героїзм Небесної Сотні і про десятки тисяч загиблих воїнів АТО, які віддали свої безцінні життя за право решти українського народу жити без ярма і у відповідності до європейських стандартів права.
Більше того, суддя Мовчан Н.В. саме у такий спосіб сплюндровує добру пам’ять про загиблу Небесну Сотню і бійців АТО, нівелюючи своїми злочинними діями героїчні досягнення українського народу. Сподіватимемося, що у м.Києві знайдуться виживші ветерани АТО і учасники Майдану, які щодня влаштовуватимуть цій ганебній істоті фекальну люстрацію, якщо ВРП і Президент України не бажають належним чином реагувати на це неподобство у встановлений законом спосіб.
Вищенаписане дає підстави вважати, що суддя Мовчан Н.В. вчинила кримінальне правопорушення, яке передбачене ч.2 ст.368, ч.2 ст.364, ч.3 ст.375, ч.2 ст.366, ч.1 ст.396, ч.2 ст.15, ч.5 ст.27 КК України. Однак, якщо врахувати ще й те, що судове провадження № 991/1372/19 також витікає з предмету громадської діяльності особи 1, яка делегована йому Міністерством юстиції України, то протиправну діяльність судді Мовчан Н.В. слід розцінювати як таку, що направлена на зумисне перешкоджання виконанню його громадських обов’язків і тягне за собою додаткову кримінальну відповідальність, що передбачена ст.170 КК України. Крім цього, як для даного випадку, дії судді Мовчан Н.В. є явно антидержавними, що направлені на підрив довіри громадськості до органів судової влади і керівників держави вцілому, що явно на руку зовнішнім ворогам нашої держави. Суддя Мовчан Н.В., явно через підривну співпрацю з зовнішнім ворогом, перевищує свої службові повноваження, вчиняє підроблення і саботаж, приховує вчинені злочини, виносить неправосудні рішення і порушує присягу судді. Саботаж і бойкотування роботи судових органів прирівнюється до шпіонажу і зраді інтересам держави. Суддя Мовчан Н.В. умисно вчиняє посадові злочини на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, а також державній, економічній і інформаційній безпеці України. Перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їхнім представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України має безжально каратися, поки не розпочалися воєнні дії в м.Києві. Навмисна протидія нинішній державній політиці суддею Мовчан Н.В. вже розчарувала частину українців у нинішньому курсі нашого уряду та призводить до агресивної настроєності населення. Зазначене підтверджує, що в діяльності судді Мовчан Н.В. наявний склад ще одного кримінального правопорушення, що передбачене ч.1 ст.111 КК України. Таким чином, відомості щодо вчинення кримінальних правопорушень суддею Мовчан Н.В. містять всі ознаки злочину, що передбачені ч.2 ст.364, ч.2 ст.368, ч.3 ст.375, ч.2 ст.366, ч.1 ст.396, ч.1 ст.111, ст.170, ч.2 ст.15, ч.5 ст.27 КК України та підлягають невідкладному внесенню до Єдиного реєстру досудових розслідувань і є підставою для початку проведення досудового розслідування. З цього приводу були подані відповідні заяви до СУ ДБР і ГСУ СБУ про вчинені кримінальні правопорушення суддею Мовчан Н.В. Крім цього, було прийнято рішення про повідомлення Вищої Ради юстиції України про не належну поведінку судді Мовчан Н.В., яка грубо порушує присягу судді. Очікуємо результатів адекватного реагування СУ ДБР і ГСУ СБУ стосовно вчасності внесення відповідних відомостей до ЄРДР, а від Вищої Ради юстиції України — відкриття дисциплінарної справи. Також очікуємо резонансу небайдужої міжнародної і української громадськості та належної реакції не корумпованого мас-медіа.
4 comments
тупорила хвойда Мовчан Н.В. точно з клямок з’їхала! якщо НАБУ наважилось відкрити кримінальну справу, не дивлячись на наявну розбіжність в описовій і резулятивній частині ухвали, стосовно зазначення в них імен фігурантів, то яке задрипане діло цій підлій і гнусній судді? якщо вже були набушніками внесені відомості до ЄРДР, то автоматично розуміється, в силу ч.1 ст. 214 КПК, то у такому разі детектив мусив потерпілому вручити і витяг з ЄРДР, чого не зробив. крім цього зазначу, що відповідно вимогам ст. 55, 56 КПК, пам’ятку про процесуальні права і обов’язки потерпілого детектив мусив надати заявнику не тоді, коли вніс відомості до ЄРДР, а тоді, коли приймав від заявника заяву про вчинення кримінального правопорушення. цих речей було достатнім що б задовольнити скаргу особи 1 і що б зобов’язати детектива вчинити дію – надати йому витяг і пам’ятку. отож, Мовчан Н.В. не дотягує до судді. цю стару клімактеричну недоросль пора уже викидати на свалку!
ця пошарпана черепаха тільки вдає що вона не знає, що за результатами внесення до ЄРДР відомостей про вчинення кримінального правопорушення потерпілому належить видати витяг з ЄРДР. стосовно пам’ятки про процесуальні права і обов’язки потерпілого, то вона дійсно має надаватися заявнику в момент отримання від нього заяви про вчинення кримінального правопорушення. насправді ж вона у такий спосіб перешкоджає доступу до правосуддя і глузує з громадських діячів. це і є її “бойова” задача як істинного терориста ЛДНР, так би мовити – підривна діяльність у тилу “ворога” (якщо вже мовчати про те, що вона є наркоманкою). за інакших обставин це було б дуже дивно, що суддя Мовчан Н.В. здала численні екзамени і витримала багатотисячний конкурс на посаду судді в ВАСУ, в той час як досі не знає ч.1 ст. 214, а також ч.2 ст. 55 і п/п 1 ч.2 ст.56 КПК, якими передбачено безперешкодну видачу заявнику витягу з ЄРДР і пам’ятки про процесуальні права і обов’язки потерпілого. цю стару шкапу пора уже садити за грати за фактом державної зради!
та іще ідіотка, до того ж з курячим мозком! навіть шахраєм потрібно бути розумним і хитрим, що б не спалитися. а ця курва, наче Олександр Матросов, навпростець та з голими грудьми на кулеметні амбразури! скільки ж їй платять сепаратисти за таке зухвале і відверте протистояння інтересам держави? таке враження що вона наперед знає, що за її злочини їй зовсім нічого не буде. однак, чи думала коли небудь ця фашистська проблядь, що крім порошенківської “криші” також існує і народна лють? народ зараз інертний, однак це ще не значить, що він не готов на люстраційні подвиги!
закінчена очкаста ідіотка і продажна тварюка! не розумію, як її досі ще земля носить на собі? таких падлюк потрібно без жалю і співчуття винищувати як тарганів в концлагерях, як це вже колись було при німцях! я так розумію, якщо з людини немає ніякої суспільної користі, а вона ще й робить людям тотальне зло, то громаді не потрібно терпіти це опудало, а чинити з нею так, як вона чинить з ними: зуб за зуб, око за око! геть продажних тварюк з ВАСУ! шизофреніки мають лікуватися у дурдомах, а не сидіти по судах і мордувати людей!